Site Loader
Лікарі ЗПСМ обслуговують населення за адресою вул.В'ячеслава Чорновола, 1. тел. 31-22-32

 

Український тиждень імунізації

Український тиждень імунізації, як і Європейський і Всесвітній, стартує з 26 квітня до 02 травня 2021 року з метою інформування населення про вакцинацію, як найбільш ефективний інструмент захисту від інфекційних хвороб. Імунізація населення забезпечує збереження національної безпеки країни.

За оцінками ВООЗ щороку імунізація рятує 3 мільйони життів, з них 1,5 мільйона – це діти. Вакцин-контрольовані інфекції можуть поширюватися з блискавичною швидкістю і бути причиною мільйонів випадків смертей та інвалідизації.

Це одна з найефективніших, із погляду вартості, видів інвестицій в охорону здоров`я з перевіреними стратегіями, які забезпечують доступність імунізації длявсіх груп населення.
Імунізація є перевіреним інструментом боротьби з хворобами і навіть їх ліквідації. Завдяки кампанії імунізації, проведеною Всесвітньою організацією охорони здоров`я (ВООЗ) в 1967-1977 рр., була ліквідована натуральна віспа – важка хвороба, що загрожувала 60 % населення світу, від неї вмирала кожна четверта хвора людина.
Практика вакцинації існує в цілому світі, і чим більш цивілізована країна, тим ширший перелік обов’язкових щеплень. Нині вже 30 захворювань можна попередити завдяки імунізації..

Епідеміологічна безпека країни – пріоритет кожного уряду. На відміну від лікарських засобів, які призначаються пацієнтам з лікувальною метою, вакцини призначаються здоровим людям, щоб не допустити, попередити захворювання та його ускладнення – інвалідизацію та смертність. Саме тому інвестиції держави в вакцинацію – найбільш обґрунтовані, як з медичної, так і з економічної точки зору.

 

В Україні Календар профілактичних щеплень передбачає вакцинацію проти 10 захворювань: туберкульозу, поліомієліту, дифтерії, кашлюка, правця, кору, гепатиту В, гемофільної інфекції, краснухи, епідемічного паротиту. За державні кошти. МОЗ України закуповує вакцини за Календарем і таким чином гарантує можливість українцям отримати безоплатні щеплення проти цих хвороб.

Також є рекомендовані щеплення, що не входять в обов’язковий перелік, але можуть захистити від небезпечних хвороб. Такі вакцини можна придбати за власний кошт в аптеці.  До них відносять щеплення проти: вітряної віспи, папіломавірусу, гепатиту А, пневмококової інфекції, менінгококової інфеції, ротавірусної інфекції, грипу.

Сьогодні весь світ бореться з новою загрозою — COVID-19. Вчені всього світу з початку пандемії почали розробку вакцини проти цієї недуги.

Наразі проти COVID-19 розроблено та використовується у світі чотири типи вакцин проти вірусу SARS-CoV-2, що викликає хворобу COVID-19:

  • Вірусні вакцини, створені з вірусу SARS-CoV-2, який зробили безпечним для людини. До них відносять:
  • інактивовані вакцини (вбитий вірус);
  • атенуйовані вакцини (ослаблений вірус).

Вакцинація – це один із найважливіших елементів для подолання пандемії COVID-19. Стратегічна мета, яку ставить Міністерство охорони здоров’я, – сформувати в українців колективний імунітет до смертельно небезпечної хвороби. А з цією метою потрібно, аби щонайменше 60% населення імунізувалися.

Сьогодні як в Україні, так і у світі існує недовіра до вакцин проти COVID-19.Це попри те, що в історії сучасної медицини та фармацевтичних розробок ще не було настільки прискіпливої  уваги до окремого лікарського препарату, як до цих вакцин.

Одна з причин такої недовіри – поширення неправдивої інформації щодо вакцинації. Пам’ятайте, що правдиву й вичерпну інформацію про вакцини можуть надати тільки медики. Не довіряйте неперевіреним джерелам, дотримуйтеся інформаційної гігієни. І знайте, що вакцинація – це важливий крок до збереження здоров’я і життя!

Підготувала Широкопояс Н.І.

27.04.2021

 

Автор: ---

СОЦІАЛЬНИЙ РОЛІК “ОБЕРИ СВОГО ЛІКАРЯ”

ДЕТАЛІ ПРОГРАМИ “ДОСТУПНІ ЛІКИ”